Příznaky selhání ledvin

poradna-ledviny

Ledviny jsou u psů a koček stejně důležitý orgán jako je u lidí. Pomáhají z krve vychytávat nežádoucí, odpadní látky a močí je vylučují z těla ven. Hlídají množství vody v organismu, tak aby jí bylo tak akorát a tělo nebylo ani zavodněné ani dehydrované. A v neposlední řadě pomáhají regulovat krevní tlak.

Pokud s ledvinami začne být něco v nepořádku, nemusíme si toho hned všimnout; kočka nebo pes mohou být o trochu žíznivější a začnou mít horší srst, nebo jsou méně aktivní, ale tyto příznaky se dají přičítat mnoha důvodům. Jakmile však ledviny dojdou do fáze, kdy je poškozeno více než ⅔ jejich tkáně, je situace vážná.

Ledviny přestávají zvládat své funkce a tělo začne pod tíhou nevyloučených toxinů chřadnout. Zvířátko potřebuje spoustu tekutin, zároveň hodně močí, může zvracet a nebo mít průjmy. K tomu všemu obvykle ztrácí chuť k jídlu, hubne, s tím souvisí zhoršení celkové kondice, srstí počínaje až po nastupující apatii. Všechny tyto příznaky značí akutní selhávání ledvin a je velmi důležité co nejdříve navštívit veterináře, který z krve a moči zjistí celkový obraz a stav poškození ledvin.

Včasná léčba pomocí léků, nasazením dietní stravy založené na sníženém příjmu bílkovin, může spolu s vhodnými doplňky na vychytávání toxinů v těle, např. doplňku ChitoFos, pomoci zvládnout toto, bohužel časté onemocnění našich čtyřnohých kamarádů.