7 tipů jak strávit pohodové Vánoce s mazlíčky

Vánoce jsou dlouho očekávaným obdobím klidu a radosti. Nicméně nesou také sebou řadu lákavých, avšak potenciálně nezdravých pokrmů. Je samozřejmě přirozené, že se snažíme dopřát naším chlupáčům také něco lepšího.

LPM - Blog xmas2023

Následuje pár tipů, jak Vánoce prožít s ohledem na pohodu a zdraví našich domácích miláčků:

1. Pozor na sladkosti

Sladkosti jsou během svátků doslova na každém rohu. Je důležité zajistit, aby byly mimo dosah našich mazlíčků. Některé dobroty obsahují xylitol, což je pro psy a kočky toxické, a čokoláda může v malém množství způsobit vážné poškození organismu. Doporučujeme raději nabídnout svým mazlíčkům kousek sušeného masa určeného pro zvířata, bez soli a koření.

2. Ryba ano, ale v jiné podobě

Ryba patří k Vánocům. Dbejte však na to, aby zbytky po přípravě či večeři nezůstaly na dosah psům či kočkám. Teplem upravené kosti by neměly být konzumovány, protože mohou způsobit zranění nebo dokonce zablokovat trávicí trakt. Místo toho zvažte nabídnutí kolagenové tyčky, sušené sardinky nebo speciálního psího pamlsku.

3. Vánoční stromek

Vánoční stromek je chloubou každé domácnosti či domu, ale ozdoby a světelné řetězy mohou představovat nebezpečí pro vaše chlupaté přátele. Mohou se zranit na ostrých kovových háčcích nebo při rozbití ozdoby. Ujistěte se, že máte stromek stabilně postavený tak, aby ho mazlíčci neshodili.

4. Štědrovečerní menu

Vašim chlupáčům můžete také dopřát štědrovečerní pohoštění, ale nic se nesmí přehánět. Určitě se vyhněte zbytkům od slavnostní tabule, zapomeňte na smažené řízky apod. Připravte jim raději nasucho opečený kousek masa bez soli a koření, což bude pro ně zdravější a chutnější volbou. Vždy také myslete na to, čím běžně krmíte, aby náhlá změna krmení nezpůsobila spíš starosti než radosti.

5. Chce to klid

Vaši mazlíčci mohou reagovat na příchod návštěvy neklidně až stresově. Sledujte jejich reakci a pokud jsou bázliví, či dokonce agresivní, raději je nechte někde v klidu, s hračkami či pelíškem, aby se cítili bezpečně.

6. Dodržujte pitný režim

Dbejte na dostatečný přísun tekutin psů a hlavně koček. Dostatečná hydratace je klíčová pro správné fungování ledvin, kardiovaskulárního systému a udržení správné hladiny cukru v těle. Vodní fontánka je perfektní tip na dárek.

7. Dostatek pohybu je základ

Dopřejte si pohyb na čerstvém vzduchu. Vycházky v přírodě mohou pomoci uvolnit napětí a podpořit správné fungování trávicího systému. Můžete si s sebou vzít hračky nebo aportovat klacíky, prostě zkuste vymyslet aktivitu, která bude zábavná pro vás i pro pejska a nezapomeňte na nějakou odměnu.

 

Přejeme vám krásné a klidné Vánoce, plné radosti a pohody.