Dolvit Cayenne mini 60 tbl - stop požírání výkalů

Dolvit Cayenne je unikátní doplněk stravy na bázi trávicích enzymů, vitamínů a dalších složek, který pomáhá nepříjemný zlozvyk u psů řešit. Mini tabletky jsou ideální pro psy malých a středních plemen.

 

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
23.7.2024
242 Kč
Dolvit Cayenne mini 60 tbl - stop požírání výkalů

Dolvit Cayenne mini pomáhá řešit problém s požíráním výkalů u psů - koprofágií. Obsahuje pečlivě vybrané složky na bázi vitamínů, minerálů, trávicích enzymů, probiotik a rostlinných substancí, jejichž nedostatek bývá jednou z možných příčin koprofágie.

Pravidelné užívání tohoto unikátního doplňku pomůže tento problém řešit. 

Doporučené dávkování

Hmotnost psa Denní dávkování
do 3 kg 1 tabletka denně 
3 - 6 kg 2 tabletky denně
7 - 10 kg 3 tabletky denně

 

Obsah doplňkových látek v 1 mini tabletě

Vitamíny: vitamín B1 140 µg; stabilizátory střevní mikroflory: 4b1705 Enterococcus faecium (NCIMB 10415) 6*108 CFU; 1k-enzymy: amyláza 680 Ph.Eur. U., lipáza 470 Ph.Eur. U., proteázy 48 Ph.Eur. U.; pojivo: mikrokrystalická celulóza (E 460)

Složení

Sušené pivovarské kvasnice, extrakt z rostliny Yucca Schidigera, fosforečnan vápenatý, produkty rostlinného původu (pepř, petržel), lněné semínko, magnesium-stearát, Doplňující informace: beta-1,3/1,6 glukany

Deklarované jakostní znaky

Hrubý protein 17 %, hrubá vláknina 7 %, hrubé oleje a tuky 0,1 %, hrubý popel 35,4 %, vápník 4,8 %, fosfor 2 %, sodík 0,7 %

Typ krmiva: Doplňkové krmivo pro psy

Z naší poradny

Proč psi požírají výkaly?

Požírání výkalů, odborně koprofágie, je jev, který je vlastně ve zvířecí říši běžný. Nejčastějším koprofágem jsou brouci čeledě chrobákovití a vrubounovití a dále pak mnohé houby či bakterie. U savců je tento jev běžný u králíků, zajíců, nutrií či morčat. Trávení krmiva obsahujícího vlákninu probíhá u těchto živočichů ve slepém střevě a jednoduše řečeno není dokonalé. Velké množství živin by tak bylo vyloučeno bez užitku, proto dochází ke koprofágii, tedy druhému kolu, které umožňuje lépe vstřebat živiny jako jsou bílkoviny a vitamíny skupiny B. Je však pochopitelné, že pokud se tento jev, nebo řekněme chování, vyskytne u našich psích přátel, ptáme se proč proboha a co s tím.

koprofagie_pes_clanek_2240x1260

Více o tom, proč psi žerou výkaly, co s tím dělat, jak je to odnaučit, se dozvíte v článku Proč psi žerou výkaly.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stop požírání výkalů
Obsah balení: 60 mini tablet

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: