Okusové větvičky jabloň, vrba 15 ks

Ideální 100% přírodní doplněk pro podporu zdraví králíků a hlodavců

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
27.2.2024
67 Kč
Okusové větvičky jabloň, vrba 15 ks
image
Novinka

Větvičky by měly být součástí jídelníčku pro králíky a hlodavce. Jsou ideálním přirozeným materiálem k hlodání a broušení zoubků a poskytnou i pár hodin zábavy a práce, kterou tolik potřebují, když znuděně tráví většinu času v klecích. Pomalé hlodání a žvýkání je důležité jak pro zoubky, tak i správné trávení, a nezapomínejme i na psychické uspokojení jejich přirozených potřeb. Tato činnost je jim vlastní, a pokud jim nedopřejeme něco k hlodání, vyberou si doma třeba kus nábytku. 

Větvičky jsou zároveň cenným zdrojem živin a důležitých látek, jako je hrubá vláknina (nezbytná pro správnou funkci střev a tedy celý zdravotní stav), vitamínů a minerálů. 

Jabloň

Jedna z nejvhodnějších dřevin, můžeme dávat denně i ve větším množství, vhodné celé větvičky, květy i pupeny. 

Vrba

Velmi oblíbené a vhodné krmení, můžeme podávat větvičky s listy i pupeny. Kůra a některé listy obsahují tanin a fenolové glykosidy salicin, salikortin a další (mají protizánětlivé účinky, tlumí bolest, udržují dobrou střevní mikroflóru, slouží jako prevence střevních onemocnění i kokcidiózy).

U nového krmení, které dáme poprvé - začněte s malým množstvím, postupně a pomalu, ať si trávení zvykne. Králíčci a hlodavci někdy nemají o nové krmení ihned zájem, protože jej neznají - dejte jim čas, zkuste větvičky nalomit (ať cítí vůni) a nabídnout z ruky. Vyzkoušejte různé tloušťky větviček někdy preferují tlustší větve, ze kterých okusují kůru, a jindy dají přednost mladé tenké větvičce, kterou sní celou. Pokud zvířátko o větvičku nemá zájem, podržte mu ji, zkuste ho s ní chvíli dráždit před čumákem, ze vzteku si většinou kousne a zjistí jak je to dobré. 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: